| < Listopad 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: pluskwiak

poniedziałek, 04 września 2017

Gdy ostatniego sierpnia robiłam zdjęcia na słonecznej łące, nie przypuszczałam, że tak mocno popsuje się pogoda na samym początku września. Wtyk straszyk buszujący na uschniętym szczawiu okazał się pierwszym zwiastunem jesieni. 

Wtyk straszyk

Wtyk straszyk

wtorek, 04 lipca 2017

Gdy ostatnim razem byłam w Ogrodzie Botanicznym UKW, miałam ze sobą tylko aparat Olympusa. Nastawiłam się na fotografowanie drzew, krzewów i kwiatów. Nie liczyłam na ciekawe i nowe owady. Akurat traf chciał, że spotkałam dwie strojnice baldaszkówki, których nigdy wcześniej nie zauważyłam w botaniku.

Strojnica baldaszkówka

Strojnica baldaszkówka

Strojnica baldaszkówka

Strojnica baldaszkówka

Strojnica baldaszkówka

sobota, 18 marca 2017

W piątek pogoda niezbyt dopisała, ale wybrałam się na rekonesans do mojego ulubionego ogródka przyblokowego. Kwitło mnóstwo przedwiosennych kwiatków. Poza tym spotkałam dużo biedronek siedmiokropek i kowali bezskrzydłych odpoczywających razem na liściach czyśćca wełnistego. Widać było, że lubią się wzajemnie.

Biedronka i kowale bezskrzydłe

Biedronka i kowale bezskrzydłe

sobota, 04 marca 2017

W godzinach przedpołudniowych 20 sierpnia 2016 roku wylądował na Księżycu lądownik Hemipter. Przeprowadził szereg badań i pobrał próbki gruntu. 

Pluskwiak

Pluskwiak

Pluskwiak

wtorek, 15 listopada 2016

Chcesz pobawić się ze mną w chowanego? Ja schowam się, a Ty szukasz.

Kowal bezskrzydły

Kowal bezskrzydły

Kowal bezskrzydły

sobota, 05 listopada 2016

Gdy pod koniec września rozglądałam się za owadami koło mojego bloku, jakimś cudem wpadł mi w oko zielony pluskwiak, który siedział na zielonych gałązkach żywotnika. Z daleka był zupełnie niezauważalny.

Pluskwiak

Pluskwiak

Pluskwiak

Pluskwiak

piątek, 19 sierpnia 2016

Na wsi wzdłuż kilkudziesięciometrowego odcinka torów rosło mnóstwo mikołajków płaskolistnych. Na kwiatkach siedziały przeróżne owady. Najbardziej ucieszyłam się ze spotkania strojnicy baldaszkówki, której nie widziałam w ogóle od kilku lat. Strasznie żałowałam, że nie miałam przy sobie obiektywu do makrofotografii. Czekając na pociąg do Bydgoszczy, nazrywałam kilkanaście zasuszonych kwiatostanów. Wiosną wysieję nasionka w jakimś odpowiednim miejscu na moim osiedlu. Może kiedyś też rozplenią się mocno.

Mikołajek

Mikołajek

Mikołajek i strojnica baldaszkówka

czwartek, 28 lipca 2016

Na ostrożniu warzywnym zauważyłam dwie łanochy pobrzęcz złączone w akcie płciowym. Niespodziewanie nadszedł trzeci osobnik, ale szybko wycofał się zawstydzony. 

Łanocha pobrzęcz

Łanocha pobrzęcz

Łanocha pobrzęcz i pluskwiak

Łanocha pobrzęcz i pluskwiak

poniedziałek, 29 lutego 2016

Pod koniec sierpnia na osiedlowej łące spotkałam plusknię jagodziak skaczącą na trampolinie. Ćwiczyła ewolucje akrobatyczne przed występem w cyrku.

Plusknia jagodziak

Plusknia jagodziak

Plusknia jagodziak

Plusknia jagodziak

czwartek, 25 lutego 2016

W sierpniu na osiedlowej łące spotkałam kilka razy wtyki straszyki. Gdy zamierzałam je uwiecznić, to momentalnie zaczęły zwiewać. Zawsze wydawały mi się takie mocarne, a w rzeczywistości okazały się bardzo strachliwe. Jakiś czas temu pokazywałam jednego na krwawniku, a dzisiaj kolejny - szczawiowy.

Wtyk straszyk

Wtyk straszyk

wtorek, 26 stycznia 2016

Pod koniec sierpnia na osiedlowej łące spotkałam dużo kolorowych larw pluskwiaków, które siedziały na mierznicy czarnej. Wydaje mi się, że to mogły być dzieciaczki borczyńców lub siedliszków. Na znajomych fotoblogach widziałam nieco podobne okazy. 

Larwa pluskwiaka

Larwa pluskwiaka

 
1 , 2 , 3