| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: mucha

poniedziałek, 05 marca 2018

Latem spotkałam odpoczywające łowiki na osiedlowej łące, w Ogrodzie Botanicznym UKW i w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

Łowik

Łowik

Łowik

Łowik

Łowik

Łowik

Łowik

wtorek, 29 sierpnia 2017

Pewnego deszczowego przedpołudnia zauważyłam dwa sromotniki bezwstydne (smrodliwe) pod tawułami koło mojego bloku. Pobiegłam do mieszkania po aparat, aby je uwiecznić. Obawiałam się, że zostaną zniszczone popołudniu przez bawiące się dzieci. Grzyby przetrwały  do następnego dnia, ale wyglądały jak uschnięte. Być może zaszkodził im wzrost temperatury i promienie słoneczne.

Sromotnik

Sromotnik

Sromotnik

wtorek, 15 sierpnia 2017

Na osiedlowej łące natknęłam się na muchę ścierwicę w bardzo dziwnej pozie. Zwisała poziomo z suchej trawy. Gdy przyjrzałam się jej z bliska, okazało się, że była martwa.

Mucha

Mucha

Mucha

sobota, 07 stycznia 2017

W sierpniu na rabatce koło galerii handlowej znalazłam ciekawe białe kwiatki. Tworzyły dosyć zwartą powierzchnię. Wyglądały jak miniaturowa zaspa śnieżna. Cieszę się, że to nie był śnieg. Nie lubię śniegu i zimna. Nie lubię zimy! Nie ma wtedy kwiatów, owadów i kolorów.

Mucha

Mucha

środa, 09 listopada 2016

W połowie września na łąkowym rdestowcu biesiadowało mnóstwo owadów. Moją szczególną uwagę zwróciła duża pomarańczowo-żółta mucha z licznymi kolcami. Wydaje mi się, że to mogła być rączyca rdzawa.

Mucha

Mucha

niedziela, 13 marca 2016

Pewnego sierpniowego popołudnia Pani Ścierwica ubrana w prążkowaną bluzeczkę nabrała apetytu na słodki posiłek i wybrała się do najlepszej łąkowej cukierni "Tysiąclist". Kupiła stos ciasteczek i pochłaniała je przez kilka godzin.

Mucha

Mucha

Mucha

Mucha

Mucha

Mucha

wtorek, 23 lutego 2016

Chciałabym pospać wśród pachnących jabłek tak samo, jak spały w sierpniowe popołudnie muszka oraz biedronka. Pewnie miały słodkie sny ;)

Mucha

Mucha

Biedronka

Biedronka

sobota, 06 lutego 2016

Pewnego razu w Ogrodzie Botanicznym trafiłam na strasznie spragnionego wampira, który zaatakował w dzień pierwszą lepszą damę, jaka stanęła mu na drodze.

Pająk

Pająk

Pająk

sobota, 30 stycznia 2016

Przez ostatnie dwa dni mój stan ducha i ciała był podobny do tej nieżywej muchy padlinówki, którą spotkałam pod koniec września na znajomym bluszczu.

Mucha

Mucha

sobota, 16 stycznia 2016

Latem kilka razy nawiedziły mój balkon łowiki.

Łowik

Łowik

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Lucia Szmaragdowa fruwała całe wrześniowe przedpołudnie wokół jaśminowca. Było ciepło i słonecznie. Postanowiła przysiąść na listku i odpocząć przez chwilę. Niechcący zahaczyła nóżką o nić pajęczą. Okazało się, że to mieszkanie liściaka. Niespodziewanie pojawił się wygłodniały właściciel sieci. Zaczął ciągnąć muszkę w swoją stronę. Lucia próbowała uwolnić się. Szamotała się przez kilkanaście minut. Pająk okazał się silniejszy. Przyssał się do swojej zdobyczy i ją uśmiercił.

Mucha

Mucha

Mucha

Mucha

Mucha

Mucha

 
1 , 2 , 3