| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: stokrotka

środa, 17 maja 2017

Gdy w zeszłym tygodniu byłam w Ogrodzie Botanicznym UKW, widziałam jednego fruwającego latolistka cytrynka, kilka bielinków oblatujących stokrotki, jednego zorzynka rzeżuchowca na miesiącznicy i jednego modraszka wieszczka na kalinie Burkwooda oraz jednego bardzo starego rusałkę pawika. Niestety były przeokropnie płochliwe. Najbardziej mi żal, że nie zdołałam uwiecznić zorzynka, ponieważ widziałam go pierwszy raz w OB UKW i na dodatek siadał trzy razy na kwiatkach, ale gdy tylko zbliżyłam się do niego, to od razu uciekał. Nie pomógł nawet obiektyw z ogniskową 150mm. 

Bielinek

Bielinek

wtorek, 08 marca 2016

Dzisiaj w Bydgoszczy była ładna pogoda. Zza chmurnej woalki przyświecało słońce. W końcu zrobiło się cieplej. Ptaki głośno ćwierkały. Poczułam pierwszy wiosenny powiew. Na trawniku przyblokowym zauważyłam kilka stokrotek. To taki miły prezencik w Dniu Kobiet.

Stokrotka

Stokrotka

czwartek, 28 maja 2015

W minioną niedzielę trafiłam na szczyt kwitnienia stokrotek w Ogrodzie Botanicznym UKW. Rosło ich mnóstwo na wszystkich słonecznych trawnikach. Zajmowały powierzchnię kilkudziesięciu metrów. Niestety poniższe zdjęcia nie oddają tego wspaniałego widoku.

Stokrotki

Stokrotki

Stokrotki

Stokrotki

czwartek, 01 stycznia 2015

Krótko trwała zima w Bydgoszczy. Dzisiaj nie został ślad po śniegu i lodzie. Trawa w ogóle nie ucierpiała. Zrobiła się wręcz bardziej zielona, jakby poczuła delikatny powiew Wiosny. Wraz z nastaniem Nowego Roku zaczynam odliczać dni do nadejścia najmilszej pory roku, życząc sobie i Wam mnóstwo pogodnych dni i spełnienia fotograficznych marzeń.

Stokrotki

Krokusy

Fiołki

niedziela, 10 listopada 2013

Stokrotki listopadowe z trawnika przyblokowego :)

Stokrotka

Stokrotka

sobota, 25 maja 2013

W bydgoskim botaniku jest dużo miejsc z naturalnie rosnącymi ziółkami :)

Stokrotki

Mniszek

Mniszek

piątek, 18 maja 2012

Dzisiaj wybrałam się na spacer do Ogrodu Botanicznego UKW. To był ostatni moment, żeby sfotografować wiosenne kwiatki. W końcu trafiłam na tegoroczne stokrotki. Dotychczas ich nigdzie nie widziałam. W poprzednich latach obficie kwitły na trawniku wokół mojego bloku. Niestety chyba tegoroczne mrozy i brak śniegu im zaszkodziły. Mam nadzieję, że może za rok odrodzą się i będą kwitły tak pięknie jak te w bydgoskim botaniku :)

Stokrotki

Stokrotka

Stokrotka