| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: owoce

czwartek, 03 grudnia 2015

W tym roku chmiel mocno obrósł sporą część krzewów na mojej osiedlowej łące i w Dolinie Pięciu Stawów.

Chmiel

Chmiel

Chmiel

Chmiel

środa, 25 listopada 2015

Na początku listopada trafiłam na dwie rajskie jabłonki koło galerii handlowej. Miały bardzo dużo owoców. Pewnie żadne ptaszki ich nie zjedzą zimą, bo miejsce jest bardzo ruchliwe i hałaśliwe.

Jabłka

Jabłka

Jabłka

sobota, 21 listopada 2015

W Ogrodzie Botanicznym UKW trafiłam pierwszy raz na owoce kasztanowca drobnokwiatowego.  Dyndały na długich gałązkach. Ich kształt i brak kolców nie kojarzy się w ogóle z naszymi krajowymi kasztanami. Liście też wyglądały na dużo delikatniejsze i oczywiście pozbawione były brązowych plam, spowodowanych przez szrotówka. Pokazywałam je już 3 lata temu.

Kasztanowiec

Kasztanowiec

Kasztanowiec

Kasztanowiec

wtorek, 17 listopada 2015

Gdy spacerowałam pod koniec września w Ogrodzie Botanicznym UKW, z daleka rzuciły mi się w oczy różowe kiście pośród zielonych liści. Podeszłam z zainteresowaniem do niedużego drzewka. Okazało się, że to jarząb Arnolda odmiana 'Pink Veil'. Kiedyś pokazywałam jego kwiaty. Pierwszy raz udało mi się zobaczyć owoce w całej okazałości. W październiku ponownie sfotografowałam te słodziutkie cukierki.

Jarząb

Jarząb

Jarząb

Jarząb

Jarząb

poniedziałek, 09 listopada 2015

Trzy rodzaje październikowych owoców, które znalazłam w Ogrodzie Botanicznym UKW. W minionych latach pokazywałam je już na fotoblogu. Ciekawa jestem, czy ktoś kojarzy nazwy.

Owoce

Owoce

Owoce

niedziela, 04 października 2015

W weekend była prawdziwie letnia pogoda. Żal, że to jednak jesień. Większość kwiatów przekwitła. Na łące fruwało kilka bielinków. Zgniły wszystkie mirabelki. Zostały tylko zdjęcia i wspomnienie upalnych dni.

Mirabelka

Mirabelka

Mirabelka

Mirabelka

Mirabelka

Mirabelka

wtorek, 22 września 2015

W tym roku osiedlowe brzoskwinie miały jeszcze więcej owoców niż rok temu. Jednego owocka najbardziej dojrzałego zerwałam i posmakowałam. Był przepyszny!

Brzoskwinie

Brzoskwinie

Brzoskwinie

środa, 16 września 2015

Gdy byłam małym dzieciakiem, drzewa morelowe rosły w ogrodzie mojej babci. Uwielbiam te owoce. Niestety rzadko je jadam, bo w sezonie zazwyczaj nie mam gdzie kupić. W lipcu trafiłam na starą, wielką morelę w Ogrodzie Botanicznym UKW. W minionych latach nie zwróciłam uwagi na to drzewo. Być może nie owocowało. Teraz miało bardzo dużo owoców, ale nie było możliwości zerwać ani jednego.

Morela

Morela

niedziela, 09 sierpnia 2015

Witam po dłuższej przerwie urlopowo-wyjazdowej. Wracam do w miarę regularnego blogowania. Mam nadzieję, że nie zmogą mnie okrutne upały panujące w Bydgoszczy.

Wiosną pokazywałam kilka razy kwiaty wiśni wonnej (antypki). W lipcu na osiedlowej łące znalazłam dojrzewające owoce, które z upływem czasu zabarwiają się na czarno. Mają ok.1 cm średnicy oraz cienki i bardzo kwaśny miąższ. Nasiona wydzielają bardzo silny aromat przypominający zarówno gorzkie migdały i wiśnie. W krajach południowo-wschodniej Europy i w Turcji antypka uprawiana jest jako roślina przyprawowa. Pestki po wysuszeniu i zmiażdżeniu stosowane są jako przyprawa do wyostrzenia smaku wyrobów cukierniczych. 

Wiśnie

Wiśnie

Wiśnie

Wiśnie

poniedziałek, 20 lipca 2015

Na mojej osiedlowej łące rośnie kilkanaście dużych drzewek wiśniowych. W tym roku ładnie obrodziły. Widziałam, że przypadkowi przechodnie zrywali i zjadali owocki. Pewnie były apetyczne, skoro wśród liści wisiało dużo samych ogonków. Mnie zainteresowały tylko jako obiekty fotograficzne.

Wiśnie

Wiśnie

Wiśnie

Wiśnie

sobota, 04 kwietnia 2015

Takie piękne jajeczka znalazłam w Ogrodzie Botanicznym. Proszę, częstujcie się. Wszystkim życzę smacznego jaka!

Pięknotka

Pięknotka

Pięknotka

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14