| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: owoce

wtorek, 17 listopada 2015

Gdy spacerowałam pod koniec września w Ogrodzie Botanicznym UKW, z daleka rzuciły mi się w oczy różowe kiście pośród zielonych liści. Podeszłam z zainteresowaniem do niedużego drzewka. Okazało się, że to jarząb Arnolda odmiana 'Pink Veil'. Kiedyś pokazywałam jego kwiaty. Pierwszy raz udało mi się zobaczyć owoce w całej okazałości. W październiku ponownie sfotografowałam te słodziutkie cukierki.

Jarząb

Jarząb

Jarząb

Jarząb

Jarząb

poniedziałek, 09 listopada 2015

Trzy rodzaje październikowych owoców, które znalazłam w Ogrodzie Botanicznym UKW. W minionych latach pokazywałam je już na fotoblogu. Ciekawa jestem, czy ktoś kojarzy nazwy.

Owoce

Owoce

Owoce

niedziela, 04 października 2015

W weekend była prawdziwie letnia pogoda. Żal, że to jednak jesień. Większość kwiatów przekwitła. Na łące fruwało kilka bielinków. Zgniły wszystkie mirabelki. Zostały tylko zdjęcia i wspomnienie upalnych dni.

Mirabelka

Mirabelka

Mirabelka

Mirabelka

Mirabelka

Mirabelka

wtorek, 22 września 2015

W tym roku osiedlowe brzoskwinie miały jeszcze więcej owoców niż rok temu. Jednego owocka najbardziej dojrzałego zerwałam i posmakowałam. Był przepyszny!

Brzoskwinie

Brzoskwinie

Brzoskwinie

środa, 16 września 2015

Gdy byłam małym dzieciakiem, drzewa morelowe rosły w ogrodzie mojej babci. Uwielbiam te owoce. Niestety rzadko je jadam, bo w sezonie zazwyczaj nie mam gdzie kupić. W lipcu trafiłam na starą, wielką morelę w Ogrodzie Botanicznym UKW. W minionych latach nie zwróciłam uwagi na to drzewo. Być może nie owocowało. Teraz miało bardzo dużo owoców, ale nie było możliwości zerwać ani jednego.

Morela

Morela

niedziela, 09 sierpnia 2015

Witam po dłuższej przerwie urlopowo-wyjazdowej. Wracam do w miarę regularnego blogowania. Mam nadzieję, że nie zmogą mnie okrutne upały panujące w Bydgoszczy.

Wiosną pokazywałam kilka razy kwiaty wiśni wonnej (antypki). W lipcu na osiedlowej łące znalazłam dojrzewające owoce, które z upływem czasu zabarwiają się na czarno. Mają ok.1 cm średnicy oraz cienki i bardzo kwaśny miąższ. Nasiona wydzielają bardzo silny aromat przypominający zarówno gorzkie migdały i wiśnie. W krajach południowo-wschodniej Europy i w Turcji antypka uprawiana jest jako roślina przyprawowa. Pestki po wysuszeniu i zmiażdżeniu stosowane są jako przyprawa do wyostrzenia smaku wyrobów cukierniczych. 

Wiśnie

Wiśnie

Wiśnie

Wiśnie

poniedziałek, 20 lipca 2015

Na mojej osiedlowej łące rośnie kilkanaście dużych drzewek wiśniowych. W tym roku ładnie obrodziły. Widziałam, że przypadkowi przechodnie zrywali i zjadali owocki. Pewnie były apetyczne, skoro wśród liści wisiało dużo samych ogonków. Mnie zainteresowały tylko jako obiekty fotograficzne.

Wiśnie

Wiśnie

Wiśnie

Wiśnie

sobota, 04 kwietnia 2015

Takie piękne jajeczka znalazłam w Ogrodzie Botanicznym. Proszę, częstujcie się. Wszystkim życzę smacznego jaka!

Pięknotka

Pięknotka

Pięknotka

wtorek, 24 marca 2015

Berberys wiosenno-jesienny.

Berberys

Berberys

Berberys

czwartek, 12 lutego 2015

Na moim osiedlu rośnie dużo ligustrów. Te które widuję na co dzień, znajdują się blisko przelotowej ulicy. Późną jesienią i zimą owoce wyglądają brzydko - są mocno pomarszczone i poszarzałe. W niedzielę na osiedlowej łące trafiłam na owocki ligustru w stanie idealnym. Nie zniszczył ich wiatr, deszcz, śnieg ani mróz.

Ligustr

Ligustr

piątek, 06 lutego 2015

W tym tygodniu zima próbuje pokazać swoją srogość. Sypnęła śniegiem, ale zabrakło jej mocy na siarczysty mróz. Wczoraj słońce często wyglądało zza chmur, przyjemnie nagrzewało powietrze i topiło śnieg. Postanowiłam wybrać się na krótki spacer i uwiecznić osiedlowy bluszcz w zimowej scenerii.

Bluszcz

Bluszcz

Bluszcz

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14