| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: owoce

sobota, 23 stycznia 2016

Lipcowe kwiaty i styczniowe owoce pięknotki Bodiniera z Ogrodu Botanicznego UKW.

Pięknotka

Pięknotka

Pięknotka

Pięknotka

Pięknotka

niedziela, 17 stycznia 2016

Na mojej osiedlowej łące rosną ogromne ilości szczawiu. W Wikii przeczytałam, że istnieje dużo gatunków i na dodatek tworzą mieszańce, o czym nie widziałam dotychczas. Szczaw zwyczajny jest rośliną żywicielską gąsienicy motyla czerwończyka żarka. Natomiast szczaw gajowy to podstawowa roślina żywicielska dla motyla czerwończyka nieparka. Podobno także pędruś czerwony lubi liście szczawiu. Niestety mimo wielokrotnych i wnikliwych obserwacji nie spotkałam żadnego.

Szczaw

Szczaw

wtorek, 05 stycznia 2016
Królewna Śnieżka poszła do sadu nazrywać jabłek.
Jedno z nich zostało zatrute przez zazdrosną macochę.
Jak myślicie, którego owocu nie powinna zjeść królewna?

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

piątek, 25 grudnia 2015

Rok temu spadł niespodziewanie śnieg. Było biało i magicznie. Teraz zamiast zimy jest wiosna, a zamiast Bożego Narodzenia jakby Wielkanoc. Pomimo tego życzę Wam miłego świętowania!

Ostrokrzew

Ostrokrzew

Ostrokrzew

wtorek, 15 grudnia 2015

Dwa lata temu pokazywałam jeden owoc pigwy pospolitej z Ogrodu Botanicznego UKW. Pod koniec września tego roku znalazłam dwie pigwy na tym samym krzewie. Jedna wisiała kilka metrów nad moją głową, a druga nisko, na wyciągnięcie ręki, więc mogłam obejrzeć ją dokładnie. Jej skórka była pokryta delikatnymi, beżowymi włoskami - jakby meszkiem.

Pigwa

Pigwa

poniedziałek, 07 grudnia 2015

Wielkimi krokami zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. Wszędzie pełno świątecznych dekoracji, w których przeważa tradycyjnie czerwień, biel i złoto. Dzisiaj chciałam pokazać Wam nietypowe, granatowe bombeczki :) Znalazłam je pod koniec września w Ogrodzie Botanicznym UKW. Wisiały na maciupeńkim drzewku opisanym jako śliwa tarnina.

Śliwka

Śliwka

Śliwka

czwartek, 03 grudnia 2015

W tym roku chmiel mocno obrósł sporą część krzewów na mojej osiedlowej łące i w Dolinie Pięciu Stawów.

Chmiel

Chmiel

Chmiel

Chmiel

środa, 25 listopada 2015

Na początku listopada trafiłam na dwie rajskie jabłonki koło galerii handlowej. Miały bardzo dużo owoców. Pewnie żadne ptaszki ich nie zjedzą zimą, bo miejsce jest bardzo ruchliwe i hałaśliwe.

Jabłka

Jabłka

Jabłka

sobota, 21 listopada 2015

W Ogrodzie Botanicznym UKW trafiłam pierwszy raz na owoce kasztanowca drobnokwiatowego.  Dyndały na długich gałązkach. Ich kształt i brak kolców nie kojarzy się w ogóle z naszymi krajowymi kasztanami. Liście też wyglądały na dużo delikatniejsze i oczywiście pozbawione były brązowych plam, spowodowanych przez szrotówka. Pokazywałam je już 3 lata temu.

Kasztanowiec

Kasztanowiec

Kasztanowiec

Kasztanowiec

wtorek, 17 listopada 2015

Gdy spacerowałam pod koniec września w Ogrodzie Botanicznym UKW, z daleka rzuciły mi się w oczy różowe kiście pośród zielonych liści. Podeszłam z zainteresowaniem do niedużego drzewka. Okazało się, że to jarząb Arnolda odmiana 'Pink Veil'. Kiedyś pokazywałam jego kwiaty. Pierwszy raz udało mi się zobaczyć owoce w całej okazałości. W październiku ponownie sfotografowałam te słodziutkie cukierki.

Jarząb

Jarząb

Jarząb

Jarząb

Jarząb

poniedziałek, 09 listopada 2015

Trzy rodzaje październikowych owoców, które znalazłam w Ogrodzie Botanicznym UKW. W minionych latach pokazywałam je już na fotoblogu. Ciekawa jestem, czy ktoś kojarzy nazwy.

Owoce

Owoce

Owoce

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14