| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: jabłoń

środa, 18 maja 2016

Rajskie jabłonie z Ogrodu Botanicznego UKW.

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

wtorek, 05 stycznia 2016
Królewna Śnieżka poszła do sadu nazrywać jabłek.
Jedno z nich zostało zatrute przez zazdrosną macochę.
Jak myślicie, którego owocu nie powinna zjeść królewna?

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

środa, 25 listopada 2015

Na początku listopada trafiłam na dwie rajskie jabłonki koło galerii handlowej. Miały bardzo dużo owoców. Pewnie żadne ptaszki ich nie zjedzą zimą, bo miejsce jest bardzo ruchliwe i hałaśliwe.

Jabłka

Jabłka

Jabłka

środa, 09 października 2013

Dzisiaj w Bydgoszczy była ładna pogoda do robienia zdjęć. Wybrałam się na przejażdżkę rowerową w różne zakątki mojego osiedla. Na sam koniec uwieczniłam rajskie jabłuszka. Przy okazji przypominam o uodparniającej nalewce pestkowej z jabłek. Moja już maceruje się. Oto receptura lekarza alergologa: 100 ml spirytusu 95% + 40 dużych pestek jabłek. Pestki trzeba moczyć przez minimum 4 tygodnie. W internetowym przepisie podano około 6 tygodni. Pije się 10 kropel nalewki na łyżkę wody 2 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem. Od 1-go stycznia do połowy marca wypiłam jedną flaszeczkę i do tej pory nie byłam przeziębiona.

Jabłka

Jabłka

Jabłka

piątek, 31 maja 2013

Rajskie jabłonki z mojego osiedla mają najpierw różowe kwiaty, a po pewnym czasie robią się białe.

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

niedziela, 12 maja 2013

W tym sezonie moje osiedlowe jabłonki mają trochę mniej kwiatków niż rok temu. Tylko jedna przyuliczna, młoda jabłonka kwitnie bardzo obficie. Pewnie będzie mieć dużo jabłuszek. Szkoda, że zostaną zatrute spalinami.

Jesienią polecam zrobić nalewkę z pestek jabłkowych. Alergolog polecił mi ją na uodpornienie organizmu. Piłam taką nalewkę od początku stycznia przez niecałe 3 miesiące i do tej pory nie chorowałam. Trzeba zebrać 40 dużych pestek, zalać je 100 ml spirytusu 95%, moczyć przez minimum 3-4 tygodnie, a potem pić 10 kropli z łyżeczką wody 2-3 razy dziennie najlepiej przed posiłkiem.

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

czwartek, 29 listopada 2012

Czy pamiętacie moje wczesnojesienne zdjęcia dziwnych jabłuszek?

W tym tygodniu odwiedziłam je ponownie. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłam ich kolor! Skojarzyły mi się z wiśniami albo czereśniami. Na tle błękitnego nieba i listopadowej przyrody wyglądały bardzo dekoracyjnie i jednocześnie apetycznie.

Jabłka

Jabłka

Tutaj można zobaczyć szersze ujęcie - zdjęcie z FF pt. Obfitość.

 

wtorek, 02 października 2012

Czy to śliwki czy to jabłka?

Na moim osiedlu w jednym przyblokowym ogródku rośnie bardzo dziwne drzewko. Wydawało mi się, że to zwyczajna jabłonka. Jednak wiosną zaskoczyły mnie dwa kolory, dwa różne kształty i dwie wielkości kwiatów. Na jednym drzewku były kwiaty różowe oraz kwiaty białe. Teraz jesienią zaskoczył mnie wygląd owoców, szczególnie ich kolor oraz wyloty gniazd nasiennych.

Najdziwniejsze jest jednak to, że na kilku gałązkach tego drzewka rosły zwyczajne, normalne, dosyć duże, czerwono-pomarańczowe jabłka!

Jabłka

Jabłka

Jabłka

niedziela, 09 września 2012

Jabłuszka z moich osiedlowych jabłonek.

Jabłko

Jabłka

Jabłka

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

W końcu po długiej przerwie zabrałam się do fotografowania przyrody z bliskiej odległości. Sezon owocowy w pełni, więc na początek postanowiłam uwiecznić jabłuszka. Znalazłam je w bydgoskim Parku Ludowym.

Jabłka

Jabłka

poniedziałek, 14 maja 2012

W tym roku jabłonie kwitły wyjątkowo obficie. Lubię bardzo ich delikatne kwiatki.

Na moim osiedlu rośnie kilka starych dużych jabłoni domowych i sporo małych młodych zdziczałych drzewek. To przeważnie pozostałość dawnych sadów i ogrodów. Niestety większość została zlikwidowana w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Na ich miejscu wyrosły nowe bloki, także mój. Z okien mieszkania mam widok na przydomowe ogrody, w których rosną piękne jabłonie :)

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

 
1 , 2