| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: brzoskwinia

wtorek, 22 września 2015

W tym roku osiedlowe brzoskwinie miały jeszcze więcej owoców niż rok temu. Jednego owocka najbardziej dojrzałego zerwałam i posmakowałam. Był przepyszny!

Brzoskwinie

Brzoskwinie

Brzoskwinie

sobota, 12 kwietnia 2014

Drzewka owocowe: brzoskwinie i śliwy z mojego osiedla.

Brzoskwinia

Brzoskwinia

Śliwa wiśniowa

Śliwa wiśniowa

wtorek, 27 sierpnia 2013

W niedzielę udałam się do zdziczałego sadu na moim osiedlu, żeby sprawdzić, czy dojrzały już owoce znajomych drzewek brzoskwiniowych. Musiałam przedzierać się kilka metrów przez wysokie trawy. Brzoskwinki wyglądały apetycznie, ale niestety były jeszcze twarde jak kamienie. Jedną sztukę zerwałam i przyniosłam do mieszkania. Ciekawa jestem, czy dojrzeje...

Brzoskwinia

Brzoskwinia

Brzoskwinia

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Niedawno pokazywałam Wam kwiatki brzoskiwniowe, które znalazłam na drzewkach rosnących w byłym, zarośniętym ogrodzie na moim osiedlu. Dzisiaj prezentuję owocki z tych drzewek. Obrodziły obficie. Obejrzałam je pierwszy raz z bliskiej odległości. Ogromnie zaskoczył mnie ich kształt. Dotychczas widywałam tylko kuliste brzoskwinie.

Brzoskwinia

Brzoskwinia

Brzoskwinia

sobota, 04 maja 2013

Dwa nieduże drzewka brzoskwiniowe rosną na rozległej, zarośniętej polanie na moim osiedlu. Teren ten był kiedyś ogrodem lub sadem. Brzoskwinie kwitną co roku bardzo ładnie i potem rodzą sporo owoców. Niestety dotychczas nie udało mi się ich posmakować, bo ubiegali mnie inni amatorzy brzoskwiń.

Brzoskwinia

Brzoskwinia

Brzoskwinia

piątek, 27 kwietnia 2012

Dzisiaj zrobiłam straszną rzecz... "Włamałam się" bez pozwolenia do cudzego ogrodu z powodu kwitnących drzew. Koło mojego bloku za płotem znajduje się kilka domków jednorodzinnych z dużymi działkami ogrodowymi. Od tygodnia kusiły mnie tamtejsze brzoskwinie kwitnące na różowo, a do tego chciałam sfotografować białe kwiaty gruszy i pączki jabłoni. Miałam zamiar poprosić właściciela o pozwolenie na zrobienie zdjęć. Jednak nikt nie odezwał się na dźwięk dzwonka u bramy, więc ją otworzyłam i weszłam na podwórko. Bezskutecznie pukałam do drzwi domu przez kilka minut, ale nikt nie pokazał się. Zatem poszłam na tył posesji i przez kilkanaście minut buszowałam bezkarnie w ukwieconym ogrodzie :)

Brzoskwinia

Grusza

Jabłoń