| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: Podbiał

niedziela, 09 kwietnia 2017

Podbiały z Parku Dolina Pięciu Stawów.

Podbiał

Podbiał

Podbiał

Podbiał

piątek, 17 kwietnia 2015

W minioną sobotę wybrałam się na przejażdżkę rowerową do mojej osiedlowej Doliny Pięciu Stawów. Jadąc obok ostatniego stawu, rzuciły mi się w oczy duże kępy żółtych kwiatów. W pierwszej chwili pomyślałam, że to mniszki lekarskie. Gdy podeszłam bliżej, oniemiałam z wrażenia, bo okazało się, że wśród nadwodnych kamlotów zakwitły podbiały w ilości niespotykanej przeze mnie nigdy wcześniej. Zastanawiam się, jak to się stało, że w minionych latach w ogóle ich nie zauważyłam.

Podbiał

Podbiał

Podbiał

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

W ciągu tygodnia dwa razy trafiłam na kwiatki podbiału pospolitego. Te z pierwszego zdjęcia spotkałam w Ogrodzi Botanicznym. Rosły na piaszczystej skarpie nad stawem. W zeszłym roku w marcu też widziałam je w tym samym miejscu.

Natomiast dwa kolejne zdjęcia powstały dzięki zupełnemu przypadkowi. W niedzielę pojechałam rowerem na działki rekreacyjne na sąsiednie osiedle w poszukiwaniu ogrodowych kwiatków. Gdy wracałam tą samą piaszczystą drogą, niespodziewanie rzuciły mi się w oczy intensywnie żółte kwiatki, kwitnące wśród uschniętych traw i badylków. Pojawiły się jakby pod wpływem czarodziejskiej różdżki. Rosły obok betonowego, wysokiego murku. Poza czterema okazami nie znalazłam innych w pobliskiej okolicy. Spotkanie z tymi kwiatkami wydaje się tym bardziej dziwne, że jadąc w stronę działek, nie zauważyłam nic ciekawego na wyschniętej polanie. A mam taki zwyczaj, że zawsze mocno rozglądam się dokoła i wypatruję różnych okazów fotograficznych.

Podbiał

Podbiał

Podbiał