| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: Tulipanowiec

czwartek, 31 maja 2018

Tydzień temu byłam w Ogrodzie Botanicznym UKW. Kwitł już tulipanowiec amerykański, wiciokrzew Telemana, róże herbaciane oraz dereń kousa.

Tulipanowiec

Wiciokrzew

Róża

Dereń kousa

piątek, 03 listopada 2017

Słoneczne listki tulipanowca amerykańskiego z Ogrodu Botanicznego UKW.

Tulipanowiec

Tulipanowiec

poniedziałek, 02 października 2017

W sobotę 30 września pojechałam do Ogrodu Botanicznego Myślęcinek. Pomimo słonecznej aury było dość chłodno. Podczas spaceru przeszkadzał silny wiatr. Najbardziej zaskoczył mnie widok tulipanowca amerykańskiego w jesiennych barwach.

Ogród Botaniczny Myślęcinek

Ogród Botaniczny Myślęcinek

Ogród Botaniczny Myślęcinek

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Ogród Botaniczny Myślęcinek

sobota, 25 czerwca 2016

Cztery lata temu zaczęła się moja wielka miłość do tulipanowców i nieustające poszukiwania niezwykłych tulipanowcowych kwiatów. Moja pierwsza próba okazała się zupełnie nieudana. W 2012 roku drzewka tulipanowe w Ogrodzie Botanicznym UKW były zbyt młode na kwitnięcie. Ogrodnik polecił mi czekać cierpliwie kilka lat na odpowiedni moment. W tym roku jeden tulipanowiec w końcu zakwitł. W połowie czerwca zrobiono z tego wielką sensację w lokalnych mediach. Niestety w reportażach były straszne przekłamania, np. w TVP Bydgoszcz podano, że "średnio tulipanowiec kwitnie raz na 30 lat!", a w gazecie opublikowano dwa zdjęcia niezrobione w bydgoskim botaniku. Ja wybrałam się tam 23-go czerwca, aby przekonać się, jak wygląda rzeczywistość. Na drzewku znajdowało się kilka niedużych kwiatków pośród gęstego listowia. W końcu doczekałam się wymarzonego widoku :)

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

sobota, 14 maja 2016

Budzący się do życia tulipanowiec amerykański w Ogrodzie Botanicznym UKW.

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

niedziela, 14 czerwca 2015

26-go czerwca 2014 roku na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego w bydgoskim Myślęcinku znalazłam informację, że kwitnie po raz kolejny tamtejszy tulipanowiec amerykański. Podano jego dokładną lokalizację. Wcześniej nie miałam pojęcia o istnieniu tego drzewa. Znałam innego tulipanowca w OB i obserwowałam go przez kilka lat, ale nigdy nie znalazłam ani jednego kwiatka, także w połowie czerwca zeszłego roku. Potem drugi raz nie udało mi się pojechać do Myślęcinka. Jednak była tam moja koleżanka i nie mogła znaleźć kwitnącego tulipanowca. Gdy wczoraj jechałam rowerem przez Ogród Botaniczny w Myślęcinku, to od razu z daleka rzuciło mi się w oczy duże, jasnozielone drzewo z żółtawymi punkcikami pośród liści. Tulipanowiec rośnie na dość stromym brzegu stawu pomiędzy innymi drzewami (foto 1 i 2). Prowadzi do niego wąska, zarośnięta ścieżka. Miałam duży problem, aby uwiecznić kwiaty, bo znajdowały się kilka metrów nad moją głową. Musiałam przedzierać się przez półmetrowe chaszcze. Bałam się, że kleszcze mnie oblezą albo wpadnę do wody. Na szczęście nic złego nie stało się, miałam tylko trochę podrapane nogi. Jestem ogromnie uradowana, że znalazłam te kwiaty w Bydgoszczy.

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

niedziela, 02 listopada 2014

Jesienne liście tulipanowca amerykańskiego w różnych fazach kolorystycznych.

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

czwartek, 19 czerwca 2014

Od paru lat marzyłam, żeby zobaczyć na żywo kwiaty tulipanowca amerykańskiego. Wczoraj pojechałam specjalnie do parku przypałacowego w Lubostroniu, gdzie rośnie niezmiernie okazałe drzewo. Kwiatów było bardzo dużo, ale znajdowały się kilka metrów nad moją głową i spora część już przekwitła. Dwa kwiaty udało mi się dosięgnąć i sfotografować z bliskiej odległości.

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

sobota, 26 października 2013

W zeszłym roku fotografowałam tulipanowce 12-go października. Wiele liści było wtedy jeszcze zielonych. Teraz postanowiłam zobaczyć je nieco później, czyli 23-go października. Myślałam, że tulipanowce będą w całości złociste i rude. Niestety spóźniłam się. Większość liści już opadła. Na szczycie koron zostały tylko pojedyncze i najmniejsze listki.

Liście tulipanowca

Liście tulipanowca

Liść tulipanowca

sobota, 03 listopada 2012

W bydgoskim botaniku rosną dwie odmiany tulipanowca amerykańskiego: 'Chapel Hill' i 'Roothan'. Pewnie pamiętacie, że niedawno pokazywałam jesienne liście pierwszej odmiany. Tym razem przedstawiam nieco inne liście odmiany drugiej. Niestety drzewko rosło w cieniu i zabrakło odpowiedniej ilości światła podczas fotografowania.

Tulipanowiec amerykański

Tulipanowiec amerykański

piątek, 12 października 2012

Rok czekałam albo dłużej, żeby zobaczyć jesienne tulipanowce... Kiedyś nie miałam pojęcia o istnieniu tych pięknych drzew. Dzisiaj wybrałam się specjalnie do Ogrodu Botanicznego UKW, żeby zobaczyć ich niezwykłe listeczki. Widok przerósł moje najśmielsze oczekiwania :) Patrzyłam, patrzyłam i napatrzeć się nie mogłam na 3 bajecznie kolorowe młode tulipanowce amerykańskie.

Tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipanowiec

 
1 , 2