| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: jabłko

wtorek, 23 lutego 2016

Chciałabym pospać wśród pachnących jabłek tak samo, jak spały w sierpniowe popołudnie muszka oraz biedronka. Pewnie miały słodkie sny ;)

Mucha

Mucha

Biedronka

Biedronka

wtorek, 05 stycznia 2016
Królewna Śnieżka poszła do sadu nazrywać jabłek.
Jedno z nich zostało zatrute przez zazdrosną macochę.
Jak myślicie, którego owocu nie powinna zjeść królewna?

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

Jabłka

środa, 25 listopada 2015

Na początku listopada trafiłam na dwie rajskie jabłonki koło galerii handlowej. Miały bardzo dużo owoców. Pewnie żadne ptaszki ich nie zjedzą zimą, bo miejsce jest bardzo ruchliwe i hałaśliwe.

Jabłka

Jabłka

Jabłka

wtorek, 07 października 2014

Wpadła gruszka do fartuszka,
A za gruszką dwa jabłuszka,
A śliweczka spaść nie chciała,
Bo śliweczka niedojrzała.

Gruszki

Gruszki

Jabłka

Jabłko

Śliwka

środa, 09 października 2013

Dzisiaj w Bydgoszczy była ładna pogoda do robienia zdjęć. Wybrałam się na przejażdżkę rowerową w różne zakątki mojego osiedla. Na sam koniec uwieczniłam rajskie jabłuszka. Przy okazji przypominam o uodparniającej nalewce pestkowej z jabłek. Moja już maceruje się. Oto receptura lekarza alergologa: 100 ml spirytusu 95% + 40 dużych pestek jabłek. Pestki trzeba moczyć przez minimum 4 tygodnie. W internetowym przepisie podano około 6 tygodni. Pije się 10 kropel nalewki na łyżkę wody 2 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem. Od 1-go stycznia do połowy marca wypiłam jedną flaszeczkę i do tej pory nie byłam przeziębiona.

Jabłka

Jabłka

Jabłka

czwartek, 29 listopada 2012

Czy pamiętacie moje wczesnojesienne zdjęcia dziwnych jabłuszek?

W tym tygodniu odwiedziłam je ponownie. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłam ich kolor! Skojarzyły mi się z wiśniami albo czereśniami. Na tle błękitnego nieba i listopadowej przyrody wyglądały bardzo dekoracyjnie i jednocześnie apetycznie.

Jabłka

Jabłka

Tutaj można zobaczyć szersze ujęcie - zdjęcie z FF pt. Obfitość.

 

niedziela, 14 października 2012

W Ogrodzie Botanicznym UKW rośnie bardzo dużo różnorodnych jabłonek. W tym roku obrodziły wyjątkowo mocno. Gdy byłam tam w piątek wszędzie na trawnikach i na ścieżkach leżało pełno przeróżnych jabłek i jabłuszek. Ciekawa jestem, czy potraficie odgadnąć, które były największe, a które zupełnie maciupeńkie...

Jabłko

Jabłka

Jabłka

wtorek, 02 października 2012

Czy to śliwki czy to jabłka?

Na moim osiedlu w jednym przyblokowym ogródku rośnie bardzo dziwne drzewko. Wydawało mi się, że to zwyczajna jabłonka. Jednak wiosną zaskoczyły mnie dwa kolory, dwa różne kształty i dwie wielkości kwiatów. Na jednym drzewku były kwiaty różowe oraz kwiaty białe. Teraz jesienią zaskoczył mnie wygląd owoców, szczególnie ich kolor oraz wyloty gniazd nasiennych.

Najdziwniejsze jest jednak to, że na kilku gałązkach tego drzewka rosły zwyczajne, normalne, dosyć duże, czerwono-pomarańczowe jabłka!

Jabłka

Jabłka

Jabłka

niedziela, 09 września 2012

Jabłuszka z moich osiedlowych jabłonek.

Jabłko

Jabłka

Jabłka

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

W końcu po długiej przerwie zabrałam się do fotografowania przyrody z bliskiej odległości. Sezon owocowy w pełni, więc na początek postanowiłam uwiecznić jabłuszka. Znalazłam je w bydgoskim Parku Ludowym.

Jabłka

Jabłka