| < Maj 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: biedronka

czwartek, 27 kwietnia 2017

Od ponad dwóch tygodni nie widziałam żadnych owadów. Wszystkie zniknęły. Pochowały się muchy, a nawet biedronki, które raczej nie boją się chłodów i od wczesnej wiosny biegają w poszukiwaniu jedzonka. Obecna sytuacja jest nadzwyczajna. Brakuje słońca. Temperatury rzadko kiedy przekraczają 10 stopni. Kwiaty rozkwitają powoli. Nie rodzą się mszyce. Podobno tegoroczny kwiecień można zaliczyć do najzimniejszego od 2003 roku. Pierwszy raz w mojej karierze makrofotografa i blogera muszę zajrzeć do archiwalnych zdjęć wiosennych owadów.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

sobota, 18 marca 2017

W piątek pogoda niezbyt dopisała, ale wybrałam się na rekonesans do mojego ulubionego ogródka przyblokowego. Kwitło mnóstwo przedwiosennych kwiatków. Poza tym spotkałam dużo biedronek siedmiokropek i kowali bezskrzydłych odpoczywających razem na liściach czyśćca wełnistego. Widać było, że lubią się wzajemnie.

Biedronka i kowale bezskrzydłe

Biedronka i kowale bezskrzydłe

sobota, 18 lutego 2017

Gdy w piątek 17 lutego po g.13 przechodziłam obok mojej klatki blokowej, ujrzałam na chodniku wiosenną emisariuszkę. Zabrałam ją do mieszkania, żeby ogrzała się. Położyłam ją na pierwszym tegorocznym kwiatku fiołka afrykańskiego, który rozkwitł dwa dni temu. W podziękowaniu przekazała mi, że Pani Wiosna wkrótce przybędzie.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

czwartek, 29 grudnia 2016

Moje fiołki afrykańskie i biedronka dwukropka.

Fiołek

Fiołek

Fiołek

niedziela, 27 listopada 2016

Biedronka siedmiokropka kupiła w sklepie meblowym designerską kołyskę z puchową kołderką. Będzie spała w niej podczas długiej i srogiej zimy.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

wtorek, 18 października 2016

Na początku września spotkałam dużo biedronek siedmiokropek na pokrzywach. Niektóre spały, a inne spacerowały na liściach. Odniosłam wrażenie, że były zupełnie niewrażliwe na parzące właściwości tej rośliny.

Biedronka

Biedronka

sobota, 30 kwietnia 2016

Pani Biedronka Siedmiokropka postanowiła kupić sobie nowe mieszkanie. Przez kilka tygodni sprawdzała różne oferty developerów. Najbardziej spodobał jej się apartament nadrzewny, udekorowany dużą ilością białych kwiatów.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

środa, 23 marca 2016

Pewnego marcowego popołudnia rodzina Siedmiokropek postanowiła zrobić pierwszy wiosenny piknik. W ogrodzie rozłożyły wielki kocyk i usiadły na nim wygodnie. Słońce zaczęło przyjemnie przygrzewać. Zjadły obiadek i zapadły w błogi sen.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

czwartek, 17 marca 2016

Wczoraj w ulubionym ogródku widziałam kilkanaście biedronek siedmiokropek. Były jeszcze mocno ospałe. Większość wygrzewała się na liściach czyśćca wełnistego, kilka chowało się w trawie, a dwie drzemały w krokusach.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

piątek, 04 marca 2016

We wrześniu na rdestowcu zauważyłam kilka biedronek azjatyckich. Biesiadowały na kwiatkach i odpoczywały po konsumpcji na liściach. Nie zauważyłam tam żadnych mszyc, więc biedronki najwidoczniej posilały się pyłkiem. Może to były wegetarianki.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

wtorek, 23 lutego 2016

Chciałabym pospać wśród pachnących jabłek tak samo, jak spały w sierpniowe popołudnie muszka oraz biedronka. Pewnie miały słodkie sny ;)

Mucha

Mucha

Biedronka

Biedronka

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5