| < Luty 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: zima

czwartek, 06 lutego 2014

Pamiętacie jesienne opuncje z Ogrodu Botanicznego UKW? Wczoraj bidulki trzęsły się z zimna i ledwo wystawały spod śnieżnej pokrywy. Jednak bez szwanku przeżyły niedawne siarczyste mrozy.

Opuncja

środa, 05 lutego 2014

Dzisiaj w Bydgoszczy była bardzo ładna pogoda. Postanowiłam wybrać się do Ogrodu Botanicznego UKW, żeby zobaczyć tamtejszą przyrodę w zimowej szacie. Boczna brama od strony budynków uniwersyteckich była otwarta tak, jak zapewniła mnie kiedyś pani kierowniczka.  W ogrodzie zaskoczyła mnie przede wszystkim bardzo duża ilość śniegu oraz obecność znajomych ogrodników. Na początku spacerowałam zupełnie sama. Potem pojawiło się kilka osób. Jeden starszy pan podszedł do mnie i zapytał, czy widziałam na słonecznej polance wychodzące krokusy. Bardzo zdziwiło mnie jego stwierdzenie. Poszłam szybciutko we wskazane miejsce, ale niestety nie zauważyłam jednoznacznego ożywienia krokusowego. Starszy pan chciał zapewne zobaczyć już krokusy i pomylił je z malutkimi źdźbłami trawy. W ogrodzie zima jeszcze mocno trzyma. Nie znalazłam żadnych odznak zbliżającego się przedwiośnia. Spotkałam tylko resztki jesiennych owoców. Najbardziej spodobały mi się czerwone kuleczki kalinowe na tle śniegu.

Kalina

Kalina

Kalina

Kalina

niedziela, 02 lutego 2014

Zachód słońca 01.02.2014.

Zachód słońca

Zachód słońca

Zachód słońca

niedziela, 26 stycznia 2014

Dzisiaj od rana do godzin popołudniowych sypał śnieg, a potem słońce próbowało przebić się zza gęstych chmur. W końcu przegrało walkę i niestety nie było ładnego zachodu.

Niebo

Niebo

Niebo

wtorek, 07 stycznia 2014

Dzisiaj do południa było bardzo pochmurno i miał padać deszcz. Zupełnie niespodziewanie przejaśniło się popołudniu, a dzień zakończył się malowniczym zachodem słońca.

Zachód słońca

Zmierzch

środa, 01 stycznia 2014

Życzę Wam wielu słonecznych i ciepłych dni oraz samych udanych zdjęć! :)

Niebo

sobota, 28 grudnia 2013

Zachody słońca z trzech dni tego tygodnia.

Zachód słońca

Zachód słońca

Zachód słońca

wtorek, 24 grudnia 2013

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszelkiego Dobra, Miłości, ciepła i cudownie spędzonego czasu z bliskimi. Niech ten okres Świąt Bożego Narodzenia spowoduje, iż nasze życie stanie się lepsze i radośniejsze. Bądźcie zdrowi, radośni i uśmiechnięci w tym pięknym czasie.

Świątecznie

piątek, 06 grudnia 2013

Mój balkonowy słonecznik ozdobny podczas huraganu i śnieżycy 6-go grudnia 2013 w Bydgoszczy. Widoki z okna: pierwszy i drugi etap.

Słonecznik

Słonecznik

poniedziałek, 18 marca 2013

Tracę już nadzieję, że kiedykolwiek nastanie Wiosna. Na dworze ciągle biało i zimno. Zeszłoroczne owoce róży japońskiej trzymają się wyjątkowo dobrze, jakby zostały zahibernowane.

Róża japońska

piątek, 01 marca 2013

Wczoraj po długiej przerwie w końcu zaświeciło słońce, więc wyruszyłam z radością w plener. Na działce koło mojego bloku trafiłam na ogromne ilości biedronek. Niektóre spacerowały na trawniku, a inne wygrzewały się na murkach i chodniku. Dokoła leżało jeszcze sporo śniegu, więc ten widok wyglądał bardzo dziwnie. Cały czas zastanawiam się, skąd wzięły się duże ilości biedronek przy moim bloku o tej porze roku tym bardziej, że nigdzie indziej ich nie widziałam.

Biedronka

Biedronka

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6