| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: Kalina

wtorek, 13 lutego 2018

W zeszłym tygodniu w ogródku przyblokowym znalazłam kilka kalinowych owocków. Gdyby nie były trujące, chętnie bym je zjadła zamiast ostatkowego śledzia ;)

Kalina

Kalina

Kalina

Kalina

Kalina

Kalina

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego kalina koralowa z Ogrodu Botanicznego UKW wydaje co roku niewiele owoców. Zależy to od odmiany czy może od ilości światła w najbliższym otoczeniu?

Kalina

Kalina

poniedziałek, 01 czerwca 2015

Pewnie każdy fotograf przyrody zna dobrze kalinę koralową. Jednak chyba nikt nie zgadłby, że na poniższych zdjęciach też jest jeden z gatunków, który nazywa się kalina Burkwooda. W listopadzie 2013 roku pokazywałam jej owoce, a teraz przyszedł czas na obiecane wtedy kwiaty.

Kalina

Kalina

czwartek, 09 kwietnia 2015

Porobnica zauroczona kwiatkami kaliny wonnej.

Pszczoła

Pszczoła

Pszczoła

wtorek, 07 kwietnia 2015

W tym sezonie zakwitła wspaniale kalina wonna z Ogrodu Botanicznego UKW. Jej landrynkowy zapach kusił i zniewalał...

Kalina

Kalina

Kalina

Kalina

niedziela, 28 grudnia 2014

Pierwszy raz udało mi się zobaczyć kalinowe owoce oblepione lodem i śniegiem :)

Kalina

Kalina

Kalina

niedziela, 21 września 2014

W Ogrodzie Botanicznym UKW postawiono niedawno kilka nowych tabliczek identyfikacyjnych. W końcu upewniłam się, że wiecznie zielony krzew, który pokazywałam dwa razy na fotoblogu, to kalina sztywnolistna. Dzisiaj przedstawiam jej eleganckie owocki.

Kalina

Kalina

środa, 21 maja 2014

Kalina koralowa, którą znalazłam w tym tygodniu na moim osiedlu :)

Kalina

poniedziałek, 17 marca 2014

Łagodna zima na przełomie roku spowodowała, że na kalinie wonnej pojawiły się szybko pączki kwiatowe. Widziałam je na początku lutego w Ogrodzie Botanicznym UKW. Niestety nie wyglądały zbyt dobrze. Były lekko przymarznięte mimo ochronnego zabezpieczenia krzewu. Tydzień temu ochronny materiał nadal zakrywał gałązki. Udało mi się lekko go odsłonić. Widok mnie ucieszył i jednocześnie zasmucił. Sporo kwiatków było już rozwiniętych. Miały biały kolor wskazujący na późny etap kwitnienia. Niestety większość pączków była zbrązowiała z powodu zmrożenia. Zapewne nie rozkwitną już tak wspaniale jak w zeszłym roku.

Kalina wonna

Kalina wonna

Kalina wonna

piątek, 07 lutego 2014

W zimowym Ogrodzie Botanicznym najdziwniej wyglądały wielkie zielone krzewy kaliny sztywnolistnej. Kolor liści nie zmienił się w ogóle od czasu, gdy fotografowałam je w październiku.

Kalina

Kalina

Szersze ujęcie można zobaczyć tutaj.

środa, 05 lutego 2014

Dzisiaj w Bydgoszczy była bardzo ładna pogoda. Postanowiłam wybrać się do Ogrodu Botanicznego UKW, żeby zobaczyć tamtejszą przyrodę w zimowej szacie. Boczna brama od strony budynków uniwersyteckich była otwarta tak, jak zapewniła mnie kiedyś pani kierowniczka.  W ogrodzie zaskoczyła mnie przede wszystkim bardzo duża ilość śniegu oraz obecność znajomych ogrodników. Na początku spacerowałam zupełnie sama. Potem pojawiło się kilka osób. Jeden starszy pan podszedł do mnie i zapytał, czy widziałam na słonecznej polance wychodzące krokusy. Bardzo zdziwiło mnie jego stwierdzenie. Poszłam szybciutko we wskazane miejsce, ale niestety nie zauważyłam jednoznacznego ożywienia krokusowego. Starszy pan chciał zapewne zobaczyć już krokusy i pomylił je z malutkimi źdźbłami trawy. W ogrodzie zima jeszcze mocno trzyma. Nie znalazłam żadnych odznak zbliżającego się przedwiośnia. Spotkałam tylko resztki jesiennych owoców. Najbardziej spodobały mi się czerwone kuleczki kalinowe na tle śniegu.

Kalina

Kalina

Kalina

Kalina

 
1 , 2