| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: ule

niedziela, 08 maja 2016

Gdy byłam pod koniec kwietnia w Ogrodzie Botanicznym UKW, tamtejsze pszczółki zaprosiły mnie na gościnę. Pozwoliły posiedzieć przy wspólnym stole i obserwować ich domową krzątaninę.

Ule

Ule

Pszczoły

Pszczoły

Pszczoły

Pszczoła

Pszczoła

czwartek, 21 stycznia 2016

Dzisiaj od rana świeciło słońce w Bydgoszczy, więc pojechałam do Ogrodu Botanicznego, żeby obejrzeć go i uwiecznić w zimowej szacie. Co prawda byłam tam dwa lata temu w lutym, ale wtedy leżało zdecydowanie mniej śniegu. Tym razem czułam się, jakbym trafiła do lasu. Tylko jedna główna ścieżka była trochę odśnieżona i udeptana. Oprócz pracujących ogrodników nie spotkałam żadnego spacerowicza. Wśród drzew i w pobliżu czterech karmników fruwało dużo sikorek. Niestety z powodu chrzęszczącego śniegu pod moimi butami nie udało mi się podejść do nich blisko. Ukryłam się kilkanaście metrów dalej za skupiskiem drzew i obserwowałam je przez kilka minut. W końcu zaczęło robić mi się zimno w stopy i musiałam iść dalej. Zrobiłam kilka pocztówkowych widoków. W sumie nie było nic szczególnego do fotografowania - trochę różnych owoców i trawki ozdobne. Niestety w międzyczasie słońce zaczęło chować się za chmury. Nie chciałam przemarznąć, więc po niespełna godzinie pożegnałam zimowy botanik.

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

środa, 11 listopada 2015

W Ogrodzie Botanicznym UKW dba się o dzikie pszczoły. Jakiś czas temu pokazywałam poidełko. Teraz czas na jeden z domków.

Domek

Domek

piątek, 30 października 2015

Jesienne ule w Ogrodzie Botanicznym UKW.

Ule

Ule

Ule

sobota, 25 października 2014

Ciekawa jestem, czy słyszeliście kiedyś o Wielkim Dniu Pszczół, który odbywa się w Polsce od dwóch lat 8-go sierpnia i czy jest obchodzony w Waszym mieście lub regionie?

Wydarzenie to dzieje się w ramach akcji "Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom". W Bydgoszczy organizatorem jest Ogród Botaniczny UKW. Dotychczas nie brałam w nim udziału głównie z powodu niesprzyjającej pogody. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miała w końcu taką możliwość.

W sierpniu obok pasieki postawiono dużą tablicę z Zasadami Przyjaciół Pszczół oraz kilkanaście poidełek dla pszczół w różnych zakątkach ogrodu. "Można było poznać budowę ula, dowiedzieć się o życiu pszczół, o pożytkach jakie dają ludziom, a także o tym co pszczółki lubią najbardziej, porady jakie rośliny sadzić w swoich ogrodach. Można było założyć kapelusz pszczelarza, dowiedzieć się co to jest podkurzacz, zobaczyć oznakowaną królową, plastry miodu i posmakować pyłek kwiatowy i miody. Pokazano również sposoby budowy prostych gniazd dla dzikich pszczół. Dla dzieci przygotowano zabawy i konkursy." Na stronie OB UKW można obejrzeć fotorelację.

Pszczoły

Pszczoły

piątek, 19 lipca 2013

Nie wiem dlaczego, ale bardzo lubię ule. Kilka starych uli stoi w ogródku koło kamienicy na moim osiedlu. Spora pasieka znajduje się w podbydgoskich Białych Błotach. W tym roku w Ogrodzie Botanicznym UKW ustawiono nowe, kolorowe ule. Rzucają się w oczy z daleka i wyglądają trochę jak domki dla lalek. Podeszłam do nich, żeby zobaczyć, czy mają mieszkańców. Zaskoczyła mnie duża ilość pszczół fruwających dokoła. Widziałam pszczółki zbierające pyłek w kilku odległych zakątkach ogrodu. Żyją tam jak w raju.

Ule

Ule

Ule