| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: bluszcz

sobota, 14 października 2017

W tym sezonie kilka razy zaglądałam do znajomego bluszczu, ale dopiero pierwszego października dopisały jednocześnie obficie kwitnące kwiaty, motylki i ładna pogoda. Moje odwiedziny były krótkie, ponieważ szybko rozbolały mnie ramiona i kręgosłup od zadzierania głowy i wyciągania rąk z aparatem ku górze.

Rusałka pawik

Rusałka pawik

Rusałka pawik

Rusałka pawik

środa, 12 października 2016

Doszłam do wniosku, że fotografowanie motyli na bluszczu jest bardzo trudnym zajęciem. Motylki okazały się niewdzięcznymi modelami. Siedziały tak wysoko, że nie mogłam zbliżyć się do nich. Większość nie chciała otworzyć skrzydeł, a jeśli któryś to zrobił, to jedynie na ułamek sekundy.

Rusałka pokrzywnik

Rusałka pokrzywnik

Rusałka pawik

Rusałka pawik

Rusałka pawik

Rusałka pawik

czwartek, 08 września 2016

Gdy we wtorek przejeżdżałam rowerem obok znajomego bluszczu, zauważyłam pośród kwiatków fruwające motylki. Zdziwił mnie ogromnie ten widok, ponieważ w minionych latach motylki nie nawiedzały tej stołówki. Znajduje się ona na szczycie wysokiego ogrodzenia ogrodowego. W sąsiedztwie stoi nowy parterowy budynek, którego cień pada na większą część bluszczu. Tylko najwyżej położone partie z kwiatami są oświetlone do godzin południowych.

Dzisiaj pojechałam tam ponownie. Zabrałam ze sobą nowy aparatem z obiektywem 14-150mm, który idealnie nadał się do wysokościowej sesji. Metr nad moją głową siedziały na kwiatkach aż dwa admirały oraz pięć rusałek pawików. Dokoła fruwało też mnóstwo bzygów i pszczółek.

Rusałka admirał

Rusałka admirał

Rusałka admirał

Rusałka admirał

Rusałka admirał

Rusałka admirał

wtorek, 01 grudnia 2015

We wrześniu i w październiku spotkałam dużo różnych owadów biesiadujących na osiedlowym bluszczu.

Kowal bezskrzydły

Bzyg gnojka

Mucha

Biedronka

Bluszcz

sobota, 24 października 2015

Pod koniec września na osiedlowym bluszczu biesiadowało dużo klecanek. Poruszały się dosyć wolno, ale nieustannie, więc bardzo ciężko było je przyłapać.

Klecanka

Klecanka

Klecanka

czwartek, 24 września 2015

Wczoraj późnym wieczorem wrócił ze szpitala mój aparacik. Został całkowicie uzdrowiony. Dzisiaj po trzech tygodniach przerywy wybrałam się na wytęsknione foto łowy. W nagrodę za przeżyte stresy trafił mi się pierwszy raz w życiu niezwykły owad, przypominający osę, ale ciemniejszy i jeszcze raz taki duży jak ona. W Wikipedii dowiedziałam się, że to szerszeń europejski. Dobrze, że mnie nie pokąsał. Kuzyn mojego męża miał latem na działce bardzo niemiłe spotkanie z szerszeniem, które skończyło się wizytą w szpitalu i kilkoma zastrzykami.

Szerszeń

Szerszeń

piątek, 06 lutego 2015

W tym tygodniu zima próbuje pokazać swoją srogość. Sypnęła śniegiem, ale zabrakło jej mocy na siarczysty mróz. Wczoraj słońce często wyglądało zza chmur, przyjemnie nagrzewało powietrze i topiło śnieg. Postanowiłam wybrać się na krótki spacer i uwiecznić osiedlowy bluszcz w zimowej scenerii.

Bluszcz

Bluszcz

Bluszcz

wtorek, 16 grudnia 2014

Wczesną jesienią spotkałam mnóstwo bzygów wśród kwiatów bluszczu. Były bardzo ruchliwe i zajęte nieustanną konsumpcją.

Bzyg

Bzyg

Bzyg

Bzyg

środa, 10 grudnia 2014

Dzisiaj wieczorem zaczął padać pierwszy śnieg w tym sezonie. Nie mogę pogodzić się z nadejściem zimy. Ciągle mam przed oczami wczesnojesienne, wesołe scenki ogrodowe z owadami. Najbardziej zachwyciły mnie akrobacje w wykonaniu osy.

Osa

Osa

Osa

Osa

sobota, 08 listopada 2014

Na początku października spotkałam klecankę na bluszczu pospolitym.

Klecanka

Klecanka

Klecanka

poniedziałek, 13 października 2014

Muszka Lucilia wśród kwiatów bluszczu zwyczajnego.

Mucha

Mucha

Mucha

 
1 , 2