| < Maj 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Wpisy z tagiem: chrząszcz

czwartek, 27 kwietnia 2017

Od ponad dwóch tygodni nie widziałam żadnych owadów. Wszystkie zniknęły. Pochowały się muchy, a nawet biedronki, które raczej nie boją się chłodów i od wczesnej wiosny biegają w poszukiwaniu jedzonka. Obecna sytuacja jest nadzwyczajna. Brakuje słońca. Temperatury rzadko kiedy przekraczają 10 stopni. Kwiaty rozkwitają powoli. Nie rodzą się mszyce. Podobno tegoroczny kwiecień można zaliczyć do najzimniejszego od 2003 roku. Pierwszy raz w mojej karierze makrofotografa i blogera muszę zajrzeć do archiwalnych zdjęć wiosennych owadów.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

sobota, 18 marca 2017

W piątek pogoda niezbyt dopisała, ale wybrałam się na rekonesans do mojego ulubionego ogródka przyblokowego. Kwitło mnóstwo przedwiosennych kwiatków. Poza tym spotkałam dużo biedronek siedmiokropek i kowali bezskrzydłych odpoczywających razem na liściach czyśćca wełnistego. Widać było, że lubią się wzajemnie.

Biedronka i kowale bezskrzydłe

Biedronka i kowale bezskrzydłe

sobota, 18 lutego 2017

Gdy w piątek 17 lutego po g.13 przechodziłam obok mojej klatki blokowej, ujrzałam na chodniku wiosenną emisariuszkę. Zabrałam ją do mieszkania, żeby ogrzała się. Położyłam ją na pierwszym tegorocznym kwiatku fiołka afrykańskiego, który rozkwitł dwa dni temu. W podziękowaniu przekazała mi, że Pani Wiosna wkrótce przybędzie.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

Biedronka

sobota, 04 lutego 2017

Nastoletnie chrząszczyki zorganizowały imprezę na łące. Były dzikie tańce. W barze leżały stosy amfetaminy i kokainy, alkohol lał się strumieniami, na kanapach uprawiano seks grupowy.

Zmięk żółty

Zmięk żółty

Zmięk żółty

czwartek, 29 grudnia 2016

Moje fiołki afrykańskie i biedronka dwukropka.

Fiołek

Fiołek

Fiołek

niedziela, 27 listopada 2016

Biedronka siedmiokropka kupiła w sklepie meblowym designerską kołyskę z puchową kołderką. Będzie spała w niej podczas długiej i srogiej zimy.

Biedronka

Biedronka

Biedronka

wtorek, 18 października 2016

Na początku września spotkałam dużo biedronek siedmiokropek na pokrzywach. Niektóre spały, a inne spacerowały na liściach. Odniosłam wrażenie, że były zupełnie niewrażliwe na parzące właściwości tej rośliny.

Biedronka

Biedronka

środa, 17 sierpnia 2016

W ogrodzie na wsi nie mogło zabraknąć poletka ziemniaków. Pośród liści kwitło kilka białych kwiatków. Postanowiłam przyjrzeć się im z bliska. Nagle na jednym liściu zauważyłam owada, którego nie widziałam od ponad 20 lat. W pobliżu siedziały trzy kolejne. Ucieszyłam się jak dziecko z tego spotkania. Gapiłam się na stonki ziemniaczane, jakby to byli kosmici. W końcu członkowie rodziny zaczęli pytać, dlaczego tak długo siedzę w ziemniakach. Gdy powiedziałam, co znalazłam, byli strasznie zaskoczeni, że w ich ogrodzie pojawili się "amerykańscy dywersanci". W minionych latach ich nie widzieli.

Stonka

Stonka

Stonka

Stonka

czwartek, 28 lipca 2016

Na ostrożniu warzywnym zauważyłam dwie łanochy pobrzęcz złączone w akcie płciowym. Niespodziewanie nadszedł trzeci osobnik, ale szybko wycofał się zawstydzony. 

Łanocha pobrzęcz

Łanocha pobrzęcz

Łanocha pobrzęcz i pluskwiak

Łanocha pobrzęcz i pluskwiak

poniedziałek, 27 czerwca 2016

W zeszłym tygodniu na osiedlowej łące spotkałam bardzo dużo par zmorszników. Siedziały spokojnie na białych kwiatkach. Gdy zaczęłam robić zdjęcia, szybko chowały pod spód lub uciekały na zacienioną stronę rośliny.

Zmorsznik

Zmorsznik

Zmorsznik

Zmorsznik

czwartek, 09 czerwca 2016

W ostatni weekend maja przyłapałam dwa ciekawe owady posilające się na kwiatach ognika szkarłatnego. Na dwóch pierwszych zdjęciach jest chyba chrząszcz kwietniczek. Natomiast na kolejnych zdjęciach widnieje błonkówka przypominająca pszczolinkę.

Kwietniczek

Kwietniczek

Pszczolinka?

Pszczolinka?

Pszczolinka?

 
1 , 2 , 3 , 4