| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

czwartek, 25 kwietnia 2013

W niedzielę i w poniedziałek spotkałam sporo sasanek w kilku ogródkach. Nie mogłam oprzeć się pokusie i musiałam pogłaskać te milutkie puszystości :)

Sasanka

Sasanka

Sasanka

środa, 24 kwietnia 2013

Spacerując w Ogrodzie Botanicznym, rozglądałam się za kolorowymi okazami przyrodniczymi. Niespodziewanie w oddali zamajaczyła piękna obfita różowość, a po chwili odurzył mnie silny, bardzo przyjemny słodki zapach. Pierwszy raz trafiłam na kwitnącą kalinę wonną (Viburnum farreri). Krzew ten pochodzi z północnych rejonów Chin. W Polsce uprawiany jest rzadko w parkach i arboretach. Dorasta do 2,5-3 metrów wysokości. Drobne, rurkowate kwiaty pojawiają się przed rozwojem liści. Gdy zimy są łagodne, kalina kwitnie już w styczniu lub na początku lutego, a jeśli są bardziej mroźne, to zakwita w marcu. Kwitnienie trwa zazwyczaj do kwietnia. Może powtórzyć się jeszcze jesienią. Owoce pojawiają się sporadycznie w czerwcu. Początkowo mają barwę czerwoną, potem purpurowo-czarną, a dojrzałe są czarne i szybko opadają

Kalina wonna

Kalina wonna

wtorek, 23 kwietnia 2013

Dzisiaj mój blog obchodzi pierwsze urodziny. Rok temu o tej porze zaczęły już kwitnąć wiśnie japońskie, śliwy czerwonolistne i magnolie. Szkoda, że teraz nie ma jeszcze tych kwiatków.

Wiśnia japońska

Śliwa czerwonolistna

Magnolia pośrednia

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

W ciągu tygodnia dwa razy trafiłam na kwiatki podbiału pospolitego. Te z pierwszego zdjęcia spotkałam w Ogrodzi Botanicznym. Rosły na piaszczystej skarpie nad stawem. W zeszłym roku w marcu też widziałam je w tym samym miejscu.

Natomiast dwa kolejne zdjęcia powstały dzięki zupełnemu przypadkowi. W niedzielę pojechałam rowerem na działki rekreacyjne na sąsiednie osiedle w poszukiwaniu ogrodowych kwiatków. Gdy wracałam tą samą piaszczystą drogą, niespodziewanie rzuciły mi się w oczy intensywnie żółte kwiatki, kwitnące wśród uschniętych traw i badylków. Pojawiły się jakby pod wpływem czarodziejskiej różdżki. Rosły obok betonowego, wysokiego murku. Poza czterema okazami nie znalazłam innych w pobliskiej okolicy. Spotkanie z tymi kwiatkami wydaje się tym bardziej dziwne, że jadąc w stronę działek, nie zauważyłam nic ciekawego na wyschniętej polanie. A mam taki zwyczaj, że zawsze mocno rozglądam się dokoła i wypatruję różnych okazów fotograficznych.

Podbiał

Podbiał

Podbiał

niedziela, 21 kwietnia 2013

Gołąbek wśród cebulic syberyjskich.

Gołąbek

sobota, 20 kwietnia 2013

W czwartek spotkałam ogromne ilości miodunek w Ogrodzie Botanicznym. Zakochałam się w tych ślicznych niebieskich i różowych kwiatuszkach :)

Miodunka

Miodunka

piątek, 19 kwietnia 2013

Cebulice syberyjskie w bydgoskim Parku Ludowym.

Park Ludowy

Park Ludowy

czwartek, 18 kwietnia 2013

Dzisiejsze motylki spotkane na łące cebulicowej w Ogrodzie Botanicznym UKW.

Rusałka pawik

Rusałka pokrzywnik

środa, 17 kwietnia 2013

Cebulice syberyjskie z ulubionego ogródka.

Cebulica syberyjska

Cebulica syberyjska

Cebulica syberyjska

wtorek, 16 kwietnia 2013

Ponad miesiąc czekałam z niepokojem na nowe krokusy. Bałam się, że nie będą kwitnąć w kwietniu, skoro na początku marca obrodziły obficie. Nie zawiodły mnie i wynagrodziły w dwójnasób moje tęskne oczekiwania.

Krokusy

Krokusy

Krokusy

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

W końcu przyszła ciepła, słoneczna i kolorowa wiosna :) Dzisiaj w ulubionym ogródku przyblokowym znalazłam mnóstwo fiołeczków oraz wiele innych wiosennych kwiatuszków.

Fiołki

Fiołek