| < Maj 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi

O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

wtorek, 22 maja 2012

Kwiatki z bydgoskiego Ogrodu Botanicznego.

Irysy

Irys

Irys

niedziela, 20 maja 2012

Uwielbiam niezapominajki :) W bydgoskim botaniku rosną w dużych ilościach w kilku miejscach na trawniku miedzy drzewami lub na kwiatowych rabatkach. Najwięcej niezapominajek spotkałam w moim ulubionym niebieskim odcieniu. Znalazłam też kępki z białymi i różowymi kwiatkami.

Niezapominajki

Niezapominajki

Niezapominajki

piątek, 18 maja 2012

Dzisiaj wybrałam się na spacer do Ogrodu Botanicznego UKW. To był ostatni moment, żeby sfotografować wiosenne kwiatki. W końcu trafiłam na tegoroczne stokrotki. Dotychczas ich nigdzie nie widziałam. W poprzednich latach obficie kwitły na trawniku wokół mojego bloku. Niestety chyba tegoroczne mrozy i brak śniegu im zaszkodziły. Mam nadzieję, że może za rok odrodzą się i będą kwitły tak pięknie jak te w bydgoskim botaniku :)

Stokrotki

Stokrotka

Stokrotka

środa, 16 maja 2012

Moja babcia wielokrotnie wspominała o łanach zawilców gajowych, które rosły w okresie jej dzieciństwa w lasach koło Kościerzyny. Tak bardzo pokochała te białe kwiatki, że uprawiała przez wiele lat na swojej działce rekreacyjnej ozdobną odmianę zawilca wielkokwiatowego. Zawsze co roku kwitły bardzo ładnie i chętnie je fotografowałam. Niestety w tym roku babcia musiała sprzedać działkę i nie mogłam zobacz jej kwitnących zawilców. Na szczęście spotkałam je w jednym przydomowym ogrodzie na moim osiedlu :)

Zawilec

Zawilec

Zawilec

poniedziałek, 14 maja 2012

W tym roku jabłonie kwitły wyjątkowo obficie. Lubię bardzo ich delikatne kwiatki.

Na moim osiedlu rośnie kilka starych dużych jabłoni domowych i sporo małych młodych zdziczałych drzewek. To przeważnie pozostałość dawnych sadów i ogrodów. Niestety większość została zlikwidowana w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Na ich miejscu wyrosły nowe bloki, także mój. Z okien mieszkania mam widok na przydomowe ogrody, w których rosną piękne jabłonie :)

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

Jabłoń

piątek, 11 maja 2012

W środę przypadkowo trafiłam do bardzo ciekawego ogródka, który znajduje się niedaleko bydgoskiej wieży ciśnień. Miejsce okazało się idealne do robienia zdjęć. Do ogródka był praktycznie nieograniczony dostęp. Otaczały go tylko paliki półmetrowej wysokości połączone sznurkami. Rosło tam mnóstwo różnorodnych kwiatków. Najwięcej było niezapominajek oraz miniaturowych bratków (fiołków).

Fiołki

Fiołki

Fiołki

środa, 09 maja 2012

Bardzo lubię te żółciutkie kwiatuszki, które rosną na krzewach karagany syberyjskiej (zwanej także akacją syberyjską, akacją żółtą lub grochodrzewem syberyjskim). Pierwszy raz spotkałam te krzewy w 2010 roku. Rosły jako żywopłot przy ogrodzeniu działek rekreacyjnych. Bardzo dużo tych krzewów można spotkać na moim osiedlu. Cieszą oczy soczystymi barwami i ciekawym kształtem kwiatów, które kojarzą się z pantofelkami (czółenkami). Wbrew pozorom (zważywszy na żółtą barwę) kwiaty nie są trudnymi obiektami fotograficznymi ;)

Karagana

Karagana

Karagana

poniedziałek, 07 maja 2012

Dzisiaj wybrałam się rowerem na sąsiednie osiedle, gdzie w jednym ogrodzie przydomowym rośnie kilkumetrowy krzew kaliny. Niestety pogoda była dość niestabilna. Zanim dojechałam na miejsce i wyjęłam aparat, słońce schowało się za chmury. Właściciel ogrodu spacerował akurat na swoim terenie i zgodził się na moje fotografowanie. Wracając do domu, spotkałam po drodze jeszcze jeden krzew kaliny. Może jutro sfotografuję ją z bliskiej odległości, jeśli pogoda dopisze.

Kalina

Kalina

Kalina

sobota, 05 maja 2012

Na moim osiedlu rośnie dużo starych drzew czereśniowych. Gdy zakwitają, wyglądają wspaniale - jakby przyoblekły się w białą suknię ślubną. Uwielbiam takie widoki. W tym roku z powodu upałów kwitnienie trwało bardzo krótko.

Zdjęcia zrobiłam 21-go kwietnia, gdy na drzewach było jeszcze sporo pączków. Niestety tego dnia zabrakło słońca. Potem 30-go kwietnia w słoneczny dzień chciałam jeszcze raz sfotografować białe kwiatki czereśniowe, ale już ich nie było :( Na kolejne trzeba czekać cały rok...

Czereśnia

Czereśnia

Czereśnia

niedziela, 29 kwietnia 2012

Jabłonie purpurowe to nieduże drzewka parkowe i ogrodowe. Najwięcej rośnie ich w bydgoskim Parku Ludowym. Wiosną wyglądają oszałamiająco obficie przyozdobione różowymi kwiatkami.

Jabłoń purpurowa

Jabłoń purpurowa

Jabłoń purpurowa

piątek, 27 kwietnia 2012

Dzisiaj zrobiłam straszną rzecz... "Włamałam się" bez pozwolenia do cudzego ogrodu z powodu kwitnących drzew. Koło mojego bloku za płotem znajduje się kilka domków jednorodzinnych z dużymi działkami ogrodowymi. Od tygodnia kusiły mnie tamtejsze brzoskwinie kwitnące na różowo, a do tego chciałam sfotografować białe kwiaty gruszy i pączki jabłoni. Miałam zamiar poprosić właściciela o pozwolenie na zrobienie zdjęć. Jednak nikt nie odezwał się na dźwięk dzwonka u bramy, więc ją otworzyłam i weszłam na podwórko. Bezskutecznie pukałam do drzwi domu przez kilka minut, ale nikt nie pokazał się. Zatem poszłam na tył posesji i przez kilkanaście minut buszowałam bezkarnie w ukwieconym ogrodzie :)

Brzoskwinia

Grusza

Jabłoń