O autorze

Napisz do mnie


 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Poprawny CSS!

Blog > Komentarze do wpisu

Udana uprawa

Pod koniec maja dostałam od sąsiadki kilka sadzonek pomidorów koktajlowych. Początkowo rosły dosyć wolno. Sądziłam, że nie będzie z nich żadnego pożytku. Zdecydowałam się przesadzić je do wielkiej donicy balkonowej i w ciągu miesiąca kilkukrotnie powiększyły swoją wysokość. Na początku sierpnia zaczęły kwitnąć, a pod koniec miesiąca pojawiły się pierwsze owoce. Obfitymi zbiorami cieszyłam aż do początku listopada. Kilka niedojrzałych pomidorków zerwałam przed pierwszymi przymrozkami i powoli nabierały kolorów w mieszkaniu. Zjadłam je na początku grudnia. Wszystkie były przepyszne.

Pomidor

Pomidor

Pomidor

Pomidor

Pomidor

Pomidor

Pomidor

Pomidor

niedziela, 30 grudnia 2018, fotoart-1
Komentarze
2018/12/31 12:24:38
Wdzięczny temat do fotografii. W tym roku muszę zakraść się do teściowej szklarni ;) Wszystkiego dobrego na Nowy Rok! ;)
-
2018/12/31 19:44:33
Piękna plantacja, mogłeś zostawić sobie jednego dojrzałego pomidorka, wypatroszyć z niego nasiona i na wiosnę ( w marcu ) wsiać w jakimś pudełku a potem po jednej sadzonce do doniczki i tak staniesz się rolnikiem. W tym roku posadź ogórka.
-
2018/12/31 20:18:52
Ohoho. Mniam. :) Pięknie Ci się uprawa udała, gratulacje. Najbardziej podoba mi się zdjęcie z zielonymi owockami i jeszcze trzecie od końca. Nie wiedziałam, że one takie owłosione, fajnie wyglądają. ;)
-
2019/01/01 15:34:22
Vitoos, polecam sesję pomidorową ;)
Dziękuję i wzajemnie!

Ciotkaeliza, raczej nie zdecyduję się na ponowną uprawę. Pomidory trzeba było podlewać bardzo obficie i często z racji tego, że donica plastikowa szybko nagrzewała się i nie zatrzymywała wilgoci. Podczas kilkudniowej mojej nieobecności niektóre liście zżółkły (pomimo butelek z wodą wsadzonych do ziemi) i potem zaczęły usychać.

Radzido, dziękuję :) Podczas dotyku nie było czuć włosków ;)